Wybielanie zębów

Wybielanie zębów - Łomża - Stomatologia Poznalscy

Wybielanie zębów polega na rozjaśnieniu odcienia koloru zębów pacjentów. Stosujemy do tego celu preparatu nadtlenku wodoru. Jest to zabieg bezpieczny dla pacjentów co jest potwierdzone licznymi badaniami oraz wieloletnim doświadczeniem klinicystów na całym świecie.

Możemy Państwu zaproponować wybielanie zębów dwiema metodami:

– Wybielanie nakładkowe – przeprowadzane jest w warunkach domowych po wcześniejszym przygotowaniu indywidualnych nakładek wybielających. Nakładki takie wykonuje technik dentystyczny na podstawie wycisku pobranego przez lekarza dentystę.

Pacjent otrzymuje od lekarza specjalny żel wybielający w tubkach oraz dokładną instrukcję użytkowania. Wybielanie takie trwa zwykle ok. 2 tygodni. Może mu towarzyszyć przejściowa nadwrażliwość zębów na zmiany temperatury (podczas jedzenia ciepłych lub zimnych pokarmów) przez kilka dni.

– Wybielanie w gabinecie przy użyciu lampy BEYOND. Wybielanie takie przeprowadza lekarz dentysta w gabinecie. Cały zabieg trwa około godziny. Dwa tygodnie przed wybielaniem pacjent powinien mieć profesjonalnie oczyszczony kamień i osad nazębny. Konieczne jest także wyleczenie ubytków próchnicowych.

Przed zabiegiem następuje izolacja dziąseł pacjenta (specjalną masą światłoutwardzalną) przed dostępem żelu w trakcie wybielania, który mógłby spowodować ich poparzenie. W czasie zabiegu żel jest nakładany trzykrotnie. Po zabiegu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów na zmiany temperatury trwającą zwykle do kilku godzin.

Po zabiegu wskazane jest, aby Pacjenci przez kilka dni zachowali tzw. białą dietę (unikać pokarmów barwiących takich jak: czerwone wino, buraczki, kawa, herbata, soki i inne barwiące produkty spożywcze).

telefon