Profilaktyka i higienizacja

Profilaktyka - Łomża - Stomatologia Poznalscy

W teorii wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć!

Staramy się Państwa zachęcić, aby uczynić z tego regularną praktykę, dlatego posiadamy w ofercie naszego gabinetu pełen pakiet zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej, takich jak:

Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego oraz złogów nazębnych. Powinno się regularnie usuwać kamień nazębny w gabinecie stomatologicznym, gdyż jest to niemożliwe w warunkach domowych. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, który pozwala na wykonywanie skalingu w jak najbardziej komfortowych dla naszych pacjentów warunkach.

Piaskowanie – jest to zabieg polegający na usuwaniu przebarwień i osadów nazębnych. Osady takie powstają podczas jedzenia barwiących pokarmów takich jak np. kawa czy herbata, ale też przez palenie tytoniu lub stosowanie leków wziewnych. Jest to zabieg dający świetne efekty wizualne w postaci czystych, lśniących zębów wolnych od przebarwień. 

Fluoryzacja, czyli pokrycie powierzchni zębów lakierem fluorowym po uprzednim wyczyszczeniu zębów specjalną szczoteczką i pastą polerską. Dzięki temu fluor wbudowuje się w powierzchowne warstwy szkliwa zębów dzięki czemu są one trwalsze i bardziej odporne na atak kwasów wytwarzanych przez bakterie próchnicotwórcze.

Pakiet higienizacyjny – czyli wykonujemy na jednej wizycie skaling, piaskowanie i fluoryzację zębów. Zaletą tego rozwiązania są zarówno skumulowane zalety każdego z poszczególnych zabiegów, ale też niższa cena w porównaniu do wykupywania pojedynczo tych usług. Dlatego też zachęcamy naszych Pacjentów do skorzystania z oferty – taka usługa to kompleksowa profilaktyka stomatologiczna, która zapewnia bezpieczeństwo

Lakowanie zębów – najmłodszym pacjentom którym dopiero wyrżnęły się stałe zęby trzonowe i przedtrzonowe zalecane jest lakowanie. Polega na wypełnieniu bruzd lakiem co utrudnia bakteriom kolonizację takich powierzchni co zapobiega powstawaniu próchnicy. Szczególnie zabieg ten polecany jest pacjentom mającym problem z prawidłową higieną jamy ustnej.

Regularne zabiegi profilaktyczne pozwolą Państwu cieszyć się swoim zdrowym uśmiechem przez długie lata i bez przykrych niespodzianek!

telefon