Diagnostyka stomatologiczna

Diagnostyka stomatologiczna -Lomza - Stomatologia Poznalscy

Wielu z nas wizyta stomatologiczna kojarzy się z obowiązkiem odwiedzenia lekarza dentysty, gdy zaczyna boleć nas ząb. Już od najmłodszych lat jesteśmy uczeni jak ważna jest profilaktyka co tyczy się również chorób zębów i całej jamy ustnej.

Współczesne możliwości diagnostyki stomatologicznej pozwalają wykryć nieprawidłowości na bardzo czesnym etapie i dzięki temu uniknąć złożonego leczenia.

Wizyta kontrolna raz w roku powinna stanowić element dbania o nasze zdrowie i nie powinniśmy tego zaniedbywać. Gdy odwiedzamy regularnie gabinet stomatologiczny najczęściej nasze wizyty są krótkie i mniej stresogenne.

W trakcie takiej wizyty kontrolnej przeprowadzamy wywiad lekarski oraz prowadzimy szczegółowe badanie jamy ustnej. Zwracamy uwagę nie tylko na stan zębów naszych pacjentów, ale też na kondycję dziąseł oraz wygląd błon śluzowych. Daje nam to szerszy obraz stanu jamy ustnej.

Gdy istnieje taka potrzeba poszerzamy nasze badanie o dodatkowe elementy takie jak np. badania radiologiczne (prześwietlenia zębów). 

Dopiero po szczegółowym badaniu jamy ustnej ustalany jest plan oraz wybór metod leczenia. 

telefon