Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna - Łomża - Stomatologia Poznalscy

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się operacyjnym usuwaniem nieprawidłowych tkanek w jamie ustnej. Najczęściej chodzi o zęby nie nadające się już do leczenia metodami zachowawczymi.

Każdy zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej poprzedzamy szczegółową analizą (bierzemy pod uwagę wszystkie wskazania jak i przeciwwskazania do zabiegu) oraz jesteśmy w stanie zaproponować metody uzupełnienia powstałych w wyniku tej procedury braków zębowych.

Nasz gabinet posiada nowoczesny system umożliwiający atraumatyczne usuwanie zębów (maksymalnie zmniejsza naruszenie tkanek). Poprzez odpowiednią pracę precyzyjnymi narzędziami jesteśmy w stanie zachować niezniszczoną kość wyrostka zębodołowego. Nawet najbardziej wymagający pacjent powinien być usatysfakcjonowany z efektu estetycznego po ekstrakcji zęba w naszym gabinecie.

Technika atraumatyczna umożliwia zaplanowanie licznych procedur protetycznych lub implantoprotetycznych, gdyż w wielu przypadkach dzięki niej nie są konieczne dodatkowe zabiegi odtwarzające kość. W zależności od rodzaju ekstrakcji wykorzystujemy system mechanicznego periotomu Luxator LX Directa (mikronarzędzia chirurgiczne zapewniające precyzję pracy i chroniące tkanki).

Podczas usuwania zębów atraumatycznym zestawem mikrochirurgicznym kość nie zostaje zniszczona! Procedura pogrążenia implantu po takim zabiegu jest szybsza, prostsza i daje lepszy efekt estetyczny.

telefon