Protetyka

Protetyka - Łomża - Stomatologia Poznalscy

Protetyka stomatologiczna, to dziedzina, która zajmuje się leczeniem (i uzupełnianiem) braków zębowych. Może to dotyczyć odbudowy protetycznej znacznie zniszczonej korony pojedynczego zęba, ale też wykonania protezy całkowitej przy bezzębiu.

Nasz gabinet świadczy szeroki wachlarz usług z zakresu protetyki.

– Korony – jest to rozwiązanie zaprojektowane do znacznie zniszczonych zębów które mogą być odbudowane za pomocą tradycyjnych wypełnień. Przed wykonaniem korony protetycznej ząb jest odpowiednio szlifowany oraz pobierane są wyciski, które trafiają do pracowni technika dentystycznego skąd przesyłane są do gabinetu.

Następnie dopasowujemy je i cementujemy na stałe na zębach własnych pacjenta lub implantach.

Jest to trwałe uzupełnienie mające służyć na lata. Przy wykonaniu korony protetycznej razem z pacjentem jest dobierany kolor z szerokiej palety barw.

– Mosty – mosty są wykonywane, aby odbudować braki zębowe od jednego do kilku zębów. Takie uzupełnienia są cementowane w jamie ustnej na stałe.

– Protezy szkieletowe – są to protezy ze szkieletem metalowym wykonywane z klamrami odlewanymi indywidualnie pod kształt zębów konkretnego pacjenta. Są to już uzupełnienia wyjmowane z jamy ustnej. Charakteryzują się wygodą użytkowania w porównaniu do protez osiadających.

– Protezy częściowe osiadające – uzupełniają rozległe braki zębów. Wykonywane są gdy zbyt rozległe braki lub słaby stan uzębienia resztkowego uniemożliwiają zaprojektowanie protezy szkieletowej.

– Protezy całkowite – wykonywane są przy bezzębiu. Umożliwiają odbudowę całego łuku zębowego.

– Protezy na implantach – znacznie poprawiają retencję, stabilizację oraz wygodę w użytkowaniu protez całkowitych. O szczegóły prosimy pytać na wizycie a także przeczytać zakładkę poświęconą implantom na naszej stronie internetowej.

telefon