Korony i mosty

korony i mosty

Współczesne możliwości w zakresie protetyki stomatologicznej pozwalają nam na idealne odwzorowanie naturalnego koloru i kształtu zębów oraz odzyskanie pełnej funkcjonalności u osób, które z różnych powodów utraciły część lub cały ząb. 

Podstawą estetycznej odbudowy zębów są korony i mosty protetyczne. Ich zastosowanie zależne jest od stanu Pacjenta, ale (niezależnie od poziomu uszkodzeń) mogą być wykorzystywane tylko na zdrowych tkankach. Dlatego zawsze przed podjęciem się odbudowy konieczne jest upewnienie się. że nie ma żadnych nieprawidłowości, które mogłyby drastycznie obniżyć żywotność wykonanych prac i doprowadzić do konieczności powtórnego leczenia. 

Korony stomatologiczne wykonujemy w przypadku, gdy Pacjent dysponuje zdrowym korzeniem zęba i pewnymi tkankami twardymi, na których można (po przygotowaniu) bezpiecznie i pewnie osadzić koronę. Materiały wykorzystywane przy produkcji koron stomatologicznych pozwalają na uzyskanie idealnej przezierności, kształtu i koloru (oraz odwzorowania anatomicznego kształtu bruzdek), dając rewelacyjne efekty estetyczne nie odróżniające się od zębów własnych Pacjenta. Kolejną cechą nowoczesnych koron jest ich wytrzymałość, która z powodzeniem potrafi być wyższa od naturalnych tkanek zęba. Dzięki temu uzyskujemy wspaniałe efekty estetyczne oraz odzyskujemy komfort życia.

Mosty protetyczne są rozwiązaniem wykorzystywanym głownie w przypadku pojedynczego braku w uzębieniu w miejscu, w którym dwa sąsiadujące zęby są zdrowe i mogą posłużyć za pewną bazę do osadzenia mostu. Tego typu uzupełnienie pełni nie tylko rolę estetyczną, ale umożliwia również zachowanie prawidłowego rozkładu sił w jamie ustnej, odciążając inne zęby, które w przypadku pozostawienia braku byłyby bardziej narażone na uszkodzenie. 

Rozwiązaniem, które jest rekomendowane w przypadku pojedynczych braków zębowych jest zazwyczaj implant, który poza zaletami estetycznymi koron jest trwale osadzany w kości Pacjenta nie doprowadzając do jej zaniku. Implanty są najpewniejszą i najbezpieczniejszą formą odbudowy braku zębowego, która pozwala odzyskać komfort dotychczasowego życia. 

 

telefon