Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe - Łomża - Stomatologia Poznalscy

Leczenie kanałowe, czyli inaczej mówiąc endodoncja polega na usunięciu zawartości komory oraz kanałów korzeniowych zębów, mechanicznym ich opracowaniu oraz dokładnym wypełnieniu materiałem odtwórczym.

Takie leczenie jest wdrażane między innymi, gdy mamy do czynienia z bardzo głębokimi ubytkami próchnicowymi, nieszczelnymi wypełnieniami lub urazami powodującymi obumarcie zębów.

Zaniechanie leczenia endodontycznego prowadzi do silnego bólu zęba przyczynowego często odpornego na działanie popularnych leków przeciwbólowych oraz tworzenia się zmian zapalnych w kości mogących nawet spowodować powstanie ropni lub torbieli odzębowych. 

Rozwój stomatologii w dziedzinie endodoncji pozwolił nam na dłuższe zachowanie własnych zębów w jamie ustnej. Jest to ratunek nawet dla bardzo zniszczonych zębów. Przed podjęciem decyzji o usunięciu zęba zawsze warto dopytać lekarza czy istnieje możliwość leczenia kanałowego i jego późniejszej odbudowy.

Procedura endodontyczną składa się z kilku etapów:

  1. przygotowanie dostępu endodontycznego
  2. usunięcie zawartości komory oraz kanałów korzeniowych 
  3. mechaniczne opracowanie wraz z płukaniem roztworami antyseptycznymi
  4. wypełnienie komory i kanałów korzeniowych materiałem odtwórczym
  5. odbudowa korony zęba

Chętnie udzielimy wszystkich potrzebnych informacji w zakresie leczenia kanałowego oraz innych aspektów stomatologicznych.

Posiadamy na wyposażeniu gabinetu nowoczesne narzędzia do leczenia endodontycznego, takie jak mikrosilniki endodontyczne (narzędzia maszynowe przeznaczone wyłącznie do opracowywania kanałów korzeniowych co sprawia, że charakteryzują się największą precyzją). 

telefon