Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca - Łomża - Stomatologia Poznalscy

Pierwszą wizytę u stomatologa z naszymi dziećmi powinniśmy planować już, gdy wyrżną się im pierwsze zęby mleczne! Pozwoli nam to przyzwyczaić dziecko do gabinetu stomatologicznego, pozwolić mu poznać lekarza oraz gabinet by nie był on dla niego miejscem obcym.

Stomatologia dziecięca pozwala na odpowiednie przygotowanie naszych najmłodszych Pacjentów zarówno do prawidłowej profilaktyki jak i dbania o swoje uzębienie w taki sposób, aby posłużyło do lat późnej starości.

Wizyta adaptacyjna ma na celu przekazanie wiedzy o higienie jamy ustnej oraz przeprowadzeniem instruktażu higieny zarówno dla rodziców jak i dla dzieci, gdy te już same szczotkują swoje zęby.

Niezwykle ważne przy wizytach u stomatologa z dziećmi jest pozytywne nastawienia naszej pociechy do wizyty. Gdy rodzic jest poddenerwowany dziecko podświadomie wyczuwa to i też czuje niepokój przed wizytą.

Należy pamiętać, że zdrowie jamy ustnej dzieci i wyrobienie prawidłowych nawyków odnośnie higieny oraz pozytywne nastawienie do wizyt kontrolnych zaprocentuje w przyszłości.

Nie czekajmy aż zęby u dziecka zaczną boleć! W takiej sytuacji pierwsza wizyta u dentysty już przez dłuższy czas będzie kojarzyć się dziecku z czymś nieprzyjemnym.

Nasz gabinet oferuje cały pakiet usług dla najmłodszych pacjentów takich jak:

– Lakierowanie zębów
– Lakowanie
– Leczenie próchnicy (możliwość wyboru kolorowych wypełnień)
– Leczenie kanałowe
– Usuwanie zębów mlecznych.

telefon