Periodontologia

Periodontologia - Łomża - Stomatologia Poznalscy

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i tkanek otaczających ząb.

Zdrowe dziąsła i błony śluzowe jamy ustnej są podstawą zdrowia zarówno jamy ustnej jak i całego organizmu!

Wiele chorób ogólnoustrojowych ma swoje odbicie w jamie ustnej. Dzięki temu badając Pacjenta możemy wcześnie diagnozować wiele poważnych chorób. 

Z chorób przyzębia najpopularniejsze są zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia, czyli potocznie mówiąc ,,paradontoza’’. Są to choroby przewlekłe, lecz dzięki zabiegom periodontologicznym możemy opóźniać ich przebieg oraz zapobiegać objawom!

Nieleczone zapalenie przyzębia może w krótkim czasie spowodować do utraty znacznej części uzębienia pomimo braku zmian próchnicowych w tych zębach.

Zalecane jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego w celu wykonywania skalingu (czyszczenie powierzchni zębów z osadów i kamienia nazębnego za pomocą narzędzi ultradźwiękowych) oraz kiretażu (czyszczenie poddziąsłowe powierzchni korzeni zębów).

Równie ważna jest też codzienna higiena jamy ustnej! Pomożemy doradzić jakich past, szczoteczek i płukanek należy używać w przebiegu chorób przyzębia, ale również u osób zdrowych wskażemy jak poprawnie dbać o swoje zęby i dziąsła.

Dla pacjentów z występującą już ruchomością zębów możemy zaproponować szynowanie zębów za pomocą szyn z włókna szklanego. Są one bardzo trwałe, ale też estetyczne. 

telefon